Canan Karatay’dan vegan yorumu: Uçlarda yaşıyorlar

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, veganlığa karşı olduğunu söyledi. Karatay, veganların insan vücudunu bilmediğini söylerken ” Veganlara karşıyım, insan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok” açıklamasında bulundu.

İç Hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Posta’dan Oya Çınar’a konuştu. Veganlar tarafından ‘hayvan sömürüsü‘ olarak nitelendirilen konular hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Karatay, veganlığa karşı olduğunu belirtti.

CANAN KARATAY’DAN VEGAN YORUMU

Canan Karatay, “Veganlara karşıyım. Vejetaryenler ayrı, o bir felsefedir. Vejetaryenler kendilerine iyi bakıyorlar. Ama veganlar, insan vücudunu bilmiyorlar. İnsan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok. “Hayvanlar böyle besleniyor” diyorlar. E, çünkü hayvanların kursağı, yani ikinci bir mideleri var. İnsanda bu olmadığı için bağışıklık sistemi çöküyor. Yumurta yemiyorlar mesela. Niye? Tavuk yumurtluyor, biz onu yiyoruz. Tavuğu öldürmüyoruz ki. Süt içmiyorlar. O hayvan o sütü zaten kendi bebeği için üretiyor. Hayvana zararımız var mı burada? Veganlar uçlarda yaşıyor. Ben uçlara karşıyım kardeşim” ifadelerini kullandı.