İnsan Ömrünün Uzaması gibi bir saçmalık yok !

51 yıldır hekim, kalp ve iç hastalıkları profesörü olan Prof. Dr. Canan Karatay, insan ömrüne ilişkin dev iddiayı ortaya attı. Karatay insan ömrünün uzadığı iddiasına karşı çıktı.

İnsan ömrüne ilişkin bomba iddiayı ortaya atan 51 yıldır hekim, kalp ve iç hastalıkları profesörü olan Prof. Dr. Canan Karatay insan ömrünün uzadığı iddiasına karşı çıktı. Karatay, insanların kandırıldığını belirtti.

Amerika ve Fransa’nın çocukların ömrünün kendilerinden daha kısa olacağı endişesi içerisindeki olduklarını bütün gençlerin ve çocukların hasta ve sorunlu olduğunu ifade etti.

3 uluslararası kuruluştan ‘Türkiye’nin en güvenilir hekimi’ ödülünü alan Prof. Dr. Canan Karatay’ın kitapları Harvard Üniversitesi’ne kabul edildi. 70 yaşındaki bir insanın önündeki 40 yılını programlayabileceğini iddia edenlere sert tepki gösteren Karatay insanların kandırıldığını bildirdi.

Karatay, “Nereye uzuyor insan ömrü Allah aşkına ? Kandırılıyorsunuz efendim. Kan-dı-rı-lıyor- su-nuz! İnsan ömrünün uzadığı falan yok. İngiltere, Amerika, Fransa hepsi endişe içinde, “Çocuklarımız bizden daha kısa ömürlü olacak” diye. Neredeyse bütün çocuklar, gençler hasta. Gençlerin hepsi sorunlu.” açıklamasında bulundu.

Mustafa Koç’u örnek gösteren Karatay, 56 yaşında gencecik insanın rahmetli olduğunu, babası Rahmi Bey’in sağlıklı ve hayatta olduğunu, 30 yaşındaki kadınların menopoza girdiğini, gencecik insanların kronik hasta olduğunu, 20-30 yaşındaki delikanlıların kısırlık tedavisi görmeye başladığını kaydetti. Kanser, haşimoto, diyabet ve çoğu hastalığın halk arasında salgın hale geldiğini vurgulayan Karatay, “nerede uzayan insan ömrü?” tepkisinde bulundu.