Turp Yiyen Turp, Fıstık Yiyen Fıstık Gibi Olur Dedi Canan Karatay Hocamız

Prof. Dr. Canan Karatay, yine faydalı bilgiler vermeye devam etti. Hastalıkların kaynağından bahseden Canan Karatay, şekere savaş açtı. Turp ve fındık fıstık konusunda olumlu açıklamalar yapan Karatay, Turp ve faydalarından bahsetti.

 

Söylemleriyle çığır açtı. Prof. Dr. Canan Karatay, doğru bilinen tüm yanlışları tek tek sıraladı. Dün katıldığı bir konferansta çok önemli konulara değindi. Şekere ve ekmeğe savaş açtı. Bununla hem fırıncıların hem de ‘Hamileler için şeker yüklemesi yanlıştır. Ölüm getirir. Anne adayını ve bebeği şeker hastası yapar‘ diyerek kızdırdığı meslektaşlarına savaş açtı. Türkiye’de 1974 yılından beri birçok konuda savaş verdiğini bu mücadele içerisinde en çok da şekerin en tatlı zehir olduğunu anlatmakla geçtiğini ifade etti.

HASTALIKLARIN KAYNAĞI
Sonuna kadar da mücadele edeceğini söyledi. Kendisine inananlar ile birlikte başlattıkları çocuğuma şeker verme kampanyası hakkında da bilgiler aktaran Karatay “Ne yaparsanız yapın. Ama sağlıklı olmak istiyorsanız hayatınıza şekeri ve ekmeği sokmayın. Ekmek ve şeker vücudunuzdaki tüm hastalıkların baş kaynağıdır” diyerek izleyicilere sık sık önerilerde bulundu. Karatay, “İstediğiniz kadar yağ, sebze-meyve yiyebilir, proteinle beslenebilirsiniz. Ama ne olursa olsun içinde karbonhidrat barındıran meyve sularından, şekerli ve gazlı içeceklerden, ekmeğin her türlüsünden uzak durmalısınız. Unutmayın ki bir bardak kolada 22 paket toz şeker barınmakta. Vücuda alınan şeker insülin direnci nedeni. İnsülün direncinden kurtulmak istiyorsanız her gün 20 dakika yürüyün yeter ve ayrıca bir insan vücudu iki öğün yemek ile sağlıklı kalır. Ancak üç öğün yemek ile hastalıklar ortaya çıkar” ifadelerini kullandı.

DOĞAL FORMÜL
Vücudun yağlanmasının yağ depolamasının tek sebebi ekmek ve şeker olduğu asla unutulmamalıdır. Uzun ve sağlıklı yaşamanın formülünü ise şu şekilde verdi: Turp yiyin turp gibi olun. Fındık fıstık yiyin fıstık gibi olun.

FISTIĞIN YARARI
Kolon ve mide kanserine yakalanma riskini azaltır. Kalp ile sinir sağlığı için faydalıdır. Safra kesesi için yararlıdır. Kötü kolesterolü düşürür. Depresyona neden olan nedenleri ortadan kaldırmayı sağlar. Obezite sorunun ortadan kaldırır. Düşük riskini azaltır. Kan şekeri seviyesinin dengelenmesini sağlar. İnme ve kalp krizi riskini azaltır. Enerji deposudur.

CİLDİ PARLATIR
Turp karaciğer dostudur. Karaciğeri kuvvetlendirir ve şişliğini indirir. Sarılığa karşı da faydalıdır. Böbrek kumlarını ve safra taşlarını döker. Romatizma ve siyatikte faydalıdır. Astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Öksürüğü keser. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Uyarıcıdır. İştah açar. Mikrop öldürücüdür. Vücudu ve dişetlerini kuvvetlendirir. Kalp ve damar sağlığına faydalı olmasının yanında kansere karşı da koruyucu etkilere sahiptir. Şeker hastalarına da faydalıdır. Cilde tazelik, saçlara ise parlaklık verir. Sivilce ve egzamayı geçirir.

Diyetsiz Göbek Nasıl Eritilir?

Karın yağlarından kurtulma , kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirmek, enerji düzeyini artırmak, sağlıklı bir kiloyu korumak ve genel görünümü düzeltmek için yardımcı olabilir. Diyetsiz göbek eritme tüyoları makalemizde ince bir bele kavuşmanız için yapmanız gerekenlere yer verdik. Karın yağlarını yakmak için en iyi yöntem asla zayıflama hapları ya da aşırı zorlayıcı diyetler değildir! İşin asıl formülü çok yönlü egzersiz, porsiyon kontrolü ve sağlıklı gıdalar tüketmeye devam etmektir.

Sofranızda sağlıklı besinlere yer açın! Düşük kalorili, sizi aç bırakacak, midenizi tatmin etmeyecek gıdalar yerine, sizin için doğru olan yiyecekleri tercih edin.
Yeşil yapraklı sebzeler, dutgiller, turunçgiller, kepekli tahıllar ve havuç lifli yapıları sayesinde sizi uzun süre tok tutacak, böylece fast food, abur cubur gibi gereksiz kalori tüketmek için midenizde yer kalmayacaktır.

Aşırı yemek yememek için küçük lokmalar halinde çok çiğneyin ve yavaş yiyin. Yemekten önce 1-2 su bardağı su içerek yemeğe başlayın.

Karın yağlarını hızlı bir şekilde eritmek için, aerobik egzersizler yapın. Koşu, yürüme yarışı, koşu bandının eğim özelliğinde koşma, ip atlama,
sabit bir makine üzerinde kürek çekme ve dövüş sanatları gibi aktif sporların hepsi saatte 500 kaloriden fazla kalori yaktırır. Böylece sırf spor yaparak ayda 2 kilo verebilirsiniz.
Özellikle mekik çekme karın yağlarını yok etmek için en etkili sporlardandır.

Kas kütlesi inşa ederek metabolizmanızı hızlandırın. Düzenli spor yapmak kaslı bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Kaslı bir beden ise
daha hızlı kalori yakar, bölgesel yağlanmaları önler.

Karın kaslarınızı güçlendirin. Güçlü karın kasları daha ince ve fit bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olur.
Günde 20-30 defa karın egzersizi yahut 15 dk pilates yaparak bu hedefe yaklaşabilirsiniz.

Göbek eriten yiyeceklere odaklanın, bazı besinler, yiyecek ve içecekler direk karın yağlarını hedefler ve bu bölgedeki yağ tabakalarını parçalar.
Bu gıdalara yönelin.

Canan Karatay sağlıklı yemek konusunda herkesi bilinçlendirmeye devam ediyor.